Keller Williams Real Estate - The Kim Rock Group

‘House Hacking': How Buyers Are Making Money Off Housing Shortage

A certain type of loan, the willingness to be a landlord and the right house are helping first-time homebuyers afford — or even make money — off their purchase. NBC10’s Lucy Bustamante speaks to real estate agent Kim Rock and first-time homebuyer Alejo Carbajal about how his Morrisville, Bucks County, home is serving not only as a place to live, but also to make a little money.

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Për më shumë informacion, lexoni tonë Cookie Policy. Duke klikuar "Prano" ose duke vazhduar të përdorni këtë faqe, ju pranoni përdorimin tonë të cookies Kushtet e Përdorimit dhe Politika e privatësisë.